ENKA AKADEMİ

ENKA AKADEMİ

ENKA, bir kuruluşun varlığını güçlü, dirençli ve sürdürülebilir bir şekilde devam ettirebilmesi için kalitenin yanı sıra, her biri şirketin uzmanlığına ilişkin bilgiye ve seçkin niteliklere sahip çalışanlarına yatırım yapması gerektiğine inanmaktadır.

ENKA çalışanlarına değer verir ve hem kuruluşun hedeflerine hem de kişisel hedeflere ulaşmanın teşvik edildiği bir kültür yaratarak daha motive, işbirliği içinde ve güçlü bir işgücü ve daha iyi bir çalışma ortamı oluşturur.

Bu bağlamda; ENKA, 2015 yılı Eylül ayında, ENKA personeli için yetkinlik gelişimi ve öğrenme fırsatları sağlamak ve şirketin hedeflerine ulaşmasını desteklemek amacıyla, kurum içi yönetilen bir yapı olarak ENKA Akademi’yi kurdu.

Akademi programı, çalışanların mesleki yetkinliklerini, süreç farkındalıklarını, teknik bilgilerini, liderlik ve yönetim becerilerini geliştirmeyi hedefleyerek, yöneticilik becerilerini arttırmak üzere tasarlanmıştır.

20171009_100227_resized

9,85 MİLYON İNSAN-SAAT ÜZERİNDE EĞİTİM GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ENKA Akademi müfredatında yer alan eğitimler, Merkez Grupları ve/veya Konu Uzmanları tarafından Merkez Kalite Departmanının kontrolü altında, çalışanların hem kariyer hem de kişisel gelişimlerini sağlamak üzere geliştirilmektedir. Bunlara ek olarak, ENKA Akademi, eğitimlerini mümkün olan en etkin şekilde verebilmek için üniversiteler ve sektörün öncü eğitim firmaları ile iş birliği yapmaktadır.

ENKA Akademi müfredatında yer alan eğitimler, şirketin kendi bünyesinde bulunan uzmanları, sektörün öncü eğitim kurumları veya akademik birimleri tarafından verilmektedir. Kuruluşundan bu yana, ENKA Akademi yürütmüş olduğu faaliyetlerde 8.100’ün üzerinde katılımcı ile 2.300 saatten fazla eğitim gerçekleştirmiştir.

ENKA Akademi’nin yanı sıra, projelerde kurulan ve İstanbul Merkez Ofis ile sürekli iletişim halinde işlevini yürüten Proje Eğitim Departmanları; bugüne kadar toplamda 9,85 milyon insan-saatten fazla eğitim vermiş ve bu eğitimler ile görev aldığımız ülkelerde yerel halkın kalkınmasına katkı sağlamıştır.

ENKA Akademi belirtilen kategorilerde eğitim imkanı sunmaktadır:

İş Geliştirme

Devreye Alma

Bilgisayar Becerileri

İnşaat Yönetimi

Doküman Yönetimi

Mühendislik Yönetimi

Finans & Muhasebe

Çevre, Güvenlik ve Sağlık

İnsan Kaynakları

Bilgi Yönetimi

Liderlik

Yasal Süreçler

Makine & Ekipman Yönetimi

Kontrat & Risk Yönetimi

Satınalma

Proje Kontrol

Proje Yönetimi

Kalite Kontrol

Kalite Yönetimi

Güvenlik

Sosyal Beceriler

Sürdürülebilirlik